התחברות מאובטחת
שם משתמש:
סיסמא:
הירשם

פעילויות נוספות

הצורך בשוק
לפי הערכות מומחים, כלכלה יציבה בישראל בנויה רובה ככולה על עסקים קטנים ובינוניים.
עם זאת, במבחן התוצאה מסתבר כי למעלה מ - 70% מהעסקים הקטנים והבינוניים נסגרים / נכשלים / מסתבכים וכיוצ"ב.
התמיכה / ההדרכה והסיוע הניתנים כשירות מסובסד מטעם המדינה / הת.מ.ת באמצעות המטי"ם לוקה בחסר:
 
רוב המשאבים "מתבזבזים" על המנהלות.
משתמשי הקצה - עמודי התווך של הכלכלה היציבה אליה אנו שואפים  - נשארים עם לשון בחוץ עליה מטפטפת טיפה קטנה של כ- 20-60 שעות יעוץ ע"י חונכי מט"י(בממוצע) המקבלים שכר נש"מ ש75% ממנו ממומן
(קרי מימון חד- פעמי בן 3,000 ₪ עד 9,000 ₪ בלבד). מה גם חלק מן השעות מחויבות בגין "עבודות הבית " של היועץ, (מה שמותיר הרבה פחות שעות יעוץ והדרכה בנטו) ובכל מקרה הייעוץ הוא חד- מימדי ואינו מאפשר ברוב המקרים סיוע משמעותי במבחן התוצאה.
(עובדה שהמתכונת הזו של הסיוע מתקיימת שנים ארוכות ועדיין הסטטיסטיקה של קשיים בעסקים קטנים ובינוניים אינה משתפרת, ולא בכדי!) דומה כי במצב הקיים מעבר לסימון "וי" פסיכולוגי הן מצד המשתמש "ניסיתי" והן מצד המדינה "סייעתי" -  לא מושגות התוצאות הרצויות .

מאידך רק העסקים הגדולים מרשים לעצמם יעוץ וליווי מקצועי מותאם סינרגטי לאורך התהליכים העסקיים שהם מנהלים, מה שעסקים קטנים ובינוניים אינם יכולים להרשות לעצמם עדיין כלכלית ו/או תפיסתם את עצמם כבעלי עסק עצמאי / משפחתי כ"מנהלים מבטן ולידה ו / או מומחים לכל, שאינם זקוקים "ליועצים והדרכה" היא מוחלטת .
כך או כך הכניסה למעגל הפספוס העסקי מתקיימת והיציאה ממנו קשה עד בלתי אפשרית .

על רקע זה קיים צורך הולך וגובר בקידום העסקים הקטנים והבינוניים בישראל ושינוי הפרדיגמות הקיימות.

ברור מאליו כי יש צורך ביצירת סינרגיה
- פרויקט המרכז ומשלב בתוכו בין התוצאות ומשתף פעולה עם פרויקטים נקודתיים של ארגונים שונים למען עסקים קטנים ובינוניים, אך שם את הדגש על היוזמה הפרטית והאישית באופן שבמקום "מעגל הפספוס העסקי" ימצא עצמו בעל העסק / היזם / המובטל במרכז "מעגל רב- מימדי " של תמיכה, סיוע הדרכה ויעוץ.
 
חדשות ועדכונים
ברוכים הבאים
ברוכים הבאים לאתרנו החדש
סרטון השבוע